logo
Nákupný košík

Hlavné menu
+
+

Údržba záhrad

Sadovníctvo je jeden z odborov záhradníckej činnosti, ktorý sa zaoberá plánovaním, projektovaním, zriadovaním, ale aj údržbou plôch zelene a pestovaním rastlín. Cieľ, význam úlohy pestovania okrasných drevín z prvkov, ktoré sadovnícke dielo tvoria, majú najväčší význam rastliny, terén,voda, stavby a rozličné výtvarné doplnky. Dreviny sú spolu s ďalšími rastlinami, trávnikmi a kvetinami najdôležitejším prvkom sadovníckej kompozície. Z ich organickej podstaty vyplýva premenlivosť všetkých znakov v priebehu vývoja vplyvom cyklických zmien ročných období. Správny výber ovplyvňujú najmä ekologické podmienky, technické hospodárske a iné praktické funkcie výsadby, výtvarný zámer a estetické vlastnosti drevín a pestovateľské požiadavky zelene. Medzi vonkajšie znaky drevín a údržby zelene patrí veľkosť, tvar, textúra a farba.

Údržba zelene je súbor sezónních prác prevedených manuálními pracovníkmi a strojmi za účelem udržania stavu zelene (stromy,krýky, trávník apod.). Do údržby zelene môžeme zahrnúť rôzné zahradné práce a práce ktoré súvisia zo zeleňou a priestorom, kde sa nacházajú.

Fotogaléria


VideogalériaVšetky práva vyhradené - www.parmelia.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
© Copyright 2013 www.parmelia.sk | Advokátska kancelária Mgr. Róbert BÁNOS | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Odstúpenie od zmluvy | Reklamačný formulár | Platforma RSO

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM